ČASTÉ DOTAZY K INFORMAČNÍMU SYSTÉMU

 

Funguje ještě informační systém "ORGMAN" ?

Ukončení provozu informačního systému se nechystá, proběhl pouze přesun domény "orgman.cz" na jiný server umožňující také užíváni webmailu.

Adresy @orgman.cz zůstávají nadále funkční uživatelům kteří si aktivovali sběrnou schránku @skolyjm.cz (postup aktivace je popsán níže). Zanikly adresy @okr.orgman.cz, které mají za „zavináčem“ ozn. okresu.

Výhodou adres @orgman.cz a @skolyjm.cz je, že vždy přijmou úřední poštu z hromadně rozesílanou z adres kr-jihomoravsky.cz, jmskoly.cz, sssbrno.cz i luzamky.cz.  

Jak zřídit sběrnou schránku a stahovat poštu i prostřednictvím prohlížeče?

Zprávy doručené na adresy @orgman.cz je nově možné číst a přeposílat i přes webové prohlížeče (jako na "Seznamu") prostřednictvím sběrné schránky @skolyjm.cz. Sběrná schránka má vlastní datové úložiště vč. kalendáře a databáze kontaktů. Sběrnou schránku si musí aktivovat i ti, co chtění nadále stahovat poštu z adresy @orgman.cz přes IMAP nebo POP3 (např. do Outlooku) - nastavení účtu viz www.orgman.info/podpora.

O zřízení sběrné schránky lze požádat na adrese podpora@orgman.info. Po aktivaci sběrné schránky @skolyjm.cz do ní budou automaticky směrovány i zprávy zasílané na adresu @orgman.cz.a užívat lze obě adresy. Po přihlášení do webmailu si můžete nastavit přeposílání na jiné adresy.

Jaká je kapacita sběrných mailových schránek a co stojí jejich provoz?

Kapacita schránek s adresami @skolyjm.cz a @ic1.cz je 1 GB. Po překročení této kapacity může dojít k zablokování schránky. Z "koše" jsou automaticky mazány zprávy starší 30 dnů.

Sběrné schránky @skolyjm.cz i adresy @orgman.cz zřídíme zdarma na vyzkoušení. Základní poplatek za uživatelskou podporu je v řádu desetikorun měsíčně.

Jak funguje hromadná distribuce el. pošty?

Distribuční systém el. pošty zůstává funkční součástí informačního systému "ORGMAN". Maily lze na požádání hromadně rozeslat vybraným skupinám adresátů zahrnutým do distribuční databáze.

Rozdíl mezi distribučními systémy "ORGMAN" na doméně skolyjm.cz a Školským portálem JmK na doméně jmskoly.cz je mj. v tom, že prostřednictvím distribučního systému "ORGMAN" lze přímo poslat informace i na dříve samostatné MŠ a NZŠ. Katalog Školského portálu JmK na www.jmskoly,cz zahrnuje pouze právní subjekty a na adresy v něm uvedené je rozesílána úřední pošta z JmK. V každé databázi proto mohou být rozdílné adresy.

Řešení nečastějších problémů

Některé školy si adresu @okr.orgman.cz zkrátily ale nepožádaly o zřízení sběrné schránky, takže se pošta vrací jako nedoručitelná i z adresy @orgman.cz bez ozn. okresu. Od 5.2.2018 funguje adresa @orgman.cz jako součást (alias) sběrné schránky skolyjm.cz. Proto i ti co stahují poštu prostř. POP3 nebo IMAP (např. do Outlooku) musí mít zřízenu sběrnou schránku a nově nastavit účet dle www.orgman.cz/podpora.

Pokud nechodí "úřední pošta", doporučujeme zkontrolovat, jakou kontaktní adresu máte uvedenu na www.jmskoly.cz, protože "úřední pošta" z OŠ JmK i informace k soutěžím jsou nyní hromadně rozesílána na adresy registrované tímto portálem.  

Antispamová ochrana systému "ORGMAN" je u adres @orgman.cz, @skolyjm.cz a @ic1.cz  nastavena tak, že propustí zprávy odeslané z adres kr-jihomoravsky.cz, jmskoly.cz, sssbrno.cz i luzamky.cz (jsou na "whitelistu"). Uživatel si může nastavení změnit a pošta od výše uvedených odesilatelů pak chodit nemusí. Původní nastavení antispamu obnovíme na požádání. Máte-li pocit, že pošta na adresy @orgman.cz nebo @skolyjm.cz nechodí, ověřte si funkčnost schránky zasláním testovacího mailu.